Saistību tiesības » Pārvedu vekselis (trata) paraugs

Pārvedu vekselis (trata) paraugs

Pārvedu vekselis (trata) paraugs

Valoda: Latviešu valoda
Lapas: 2
Ievietots: 2013-02-12
EUR 50.00
tikai EUR 3.66*
Izdevīga cena: EUR 3.66
Pasūti dokumenta paraugu tūlīt

Apmaksas veids

Maksājums ar bankas karti vai Internetbanku

PaymentPaymentPaymentPaymentPayment
Karšu un internetbankas maksājumus un nodrošina A/S Swedbank
Saskaņā ar SIA „Incrinity” noteikumiem dokumenta paraugs ir digitāls produkts, kas nonāk pie patērētāja līdz ar lejupielādes beigām. Par apmaksātiem un lejupielādētiem dokumenta paraugiem nauda netiek atgriezta. Ja dokuments ir iegādāts, bet vēl nav lejupielādēts, pircējs var pilnā mērā izmantot pirkuma atteikuma tiesības 14 dienu laikā.
Dokumentu paraugus nodrošina SIA Incrinity, reģ.nr. 40103828241. Adrese Apes iela 5a-49, Rīga, Latvija, LV-1039. Atbalsta tālrunis +371 29211622, e-pasts [email protected].

Papildus informācija

Trata jeb pārvedu vekselis ir vērtspapīrs, kurā ir vekseļa devēja (trasanta) rakstisks neapstrīdams norādījums-uzdevums maksātājam noteiktā vai pēc pieprasījuma samaksāt noteikto.

Vekselis ir likumā noteiktas formas parādzīme, kas dod īpašniekam neapstrīdamas tiesības prasīt no parādnieka un akceptanta (personas, kas apņemas samaksāt) vai avala devēja (galvotāja) samaksāt noteiktu naudas summu noteiktā termiņā. Vekseli var izmantot gan kā komerckredīta līdzekli, gan kā maksāšanas līdzekli. Vekseli kā maksāšanas līdzekli var izmantot dażādos darījumos, dzēšot dażādas saistības. Iegādājoties preces un apmaksājot darījumu ar vekseli, pircējs uzņemas saistības izmaksāt par vekseli noteiktu summu. Vekseļa apmaksāšanas laikā var paaugstināties preces cena, tātad var gūt ienākumu, samaksājot mazāk.

Likums nosaka divu veidu vekseļus - vienkāršo vekseli un tratu jeb pārvedu vekseli. Vienkāršais vekselis ir vekseļa devēja neapstrīdama saistība noteiktā termiņā vai pēc pieprasījuma samaksāt noteiktu naudas summu personai, kura norādīta vekselī, vai tai personai, kuru viņš norādīs, kā arī likumīgajam vekseļa uzrādītājam. Trata jeb pārvedu vekselis ir vērtspapīrs, kurā ir vekseļa devēja (trasanta) rakstisks neapstrīdams norādījums-uzdevums maksātājam noteiktā vai pēc pieprasījuma samaksāt noteikto.

Pievērsiet uzmanību. Dokuments ir uzskatāms tikai par paraugu. Bez labojumiem un pārveidojumiem tas var nebūt derīgs Jūsu vajadzībai. Dokumenta paraugs var saturēt personu vārdus vai datus, kuri ir izdomāti. Jebkāda sakritība ir uzskatāma par nejaušību